0 produktów

Salomon - Rocker2 100 (15/16) - 178

Narty Rocker 2 są maszynami przeznaczonymi przede wszystkim do jazdy w głębokim sniegu, aczkolwiek dzięki przemyślanej konstrukcji oraz pełnemu rockerowi (przód i tył) znakomicie radzą sobie również w innych, bardziej twardych warunek oraz na przygotowanych trasach. 

Rdzeniem narty jest pełnowartościowe drewno, które zapewnia super elastyczność, stabilność oraz sprawia, iż narty są niesamowicie lekkie.

Promień skrętu w tej narcie jest niezwykle zrównoważony. Dzięki racjonalnej konstrukcji narty oraz optymalnej wysokości rockera otrzymujemy produk, który potrafi wyciąć na prawdę długie skręty, a jednocześnie nie traci dynamiki podczas  krótkich i ciasnych skrętów.

Camber czyli tzw. "komora" narty jest tradycyjnej konstrukcji co pozwala na konsekwentne trzymanie krawędzi, szczególnie na twardym śniegu i dzięki temu sprawia, iż narta staje się mega uniwersalna.

Rocker w tym modelu sprawia, iż narta posiada niewiarygodną wyporność w głebokim sniegu co oczywiście przekłada się w znacznym stopniu na dynamikę, predkośc i komfort jazdy. Natomiast jego racjonalna konstrukcja pozwala nam również kreślić bardzo ciasne skręty za równo poza trasą jak i na przygotowanych stokach i nawet przy bardzo szybkiej jeździe narty zachowują swoją precyzję i stabilność.

Brak krawędzi na dziobach i ogonie narty jest dużym atutem tej konstrukcji, gdyż te części narty są narażone na mocne uderzenia spowodowane np. najechaniem przodem narty na ukryty pod śniegiem korzeń. Dzięki wycięciu krawędzi z przodu i z tyłu nie będzie mowy o przedostaniu się wody do wnętrza konstrukcji poprzez dziury, który utworzyły się między metalową krawędzią. Pozostanie nam wyłącznie brzydkie wgięcie ale jednocześnie do rdzenia nie dostanie się woda, a tym samym nie będziemy zmuszeni serwisować narty.

Salomon

http://www.salomonfreeski.com

Salomon Freeski jest najprężniej działającą komórką w rodzinie sportów marki Salomon. Dzięki bogatej historii - rok narodzin datowany na 1947 - Salomon stał się liderem w dziedzinie innowacji, szczegołnie w kategorii freeski. Produkty Salomona posiadają swój orginalny design, a jednocześnie są jednymi z najbardziej zaawansowanych technologicznie na całym świecie. Marka posiada również bardzo rozbudowany system sponsoringu co pozwala jej produkowac materiały promocyjne najwyższych lotów!