0 produktów

Nobile - Supreme (13/14) - 188

Narty typu backcountry, przeznaczone dla prawdziwych freeriderów. Łączą w sobie zalety nart do jazdy po puchu i typowych nart do jazdy po trasie. Supreme, choć jest ukierunkowana na freeride, doskonale sobie radzi nawet na oblodzonym stoku. Dzięki zastosowanym technologiom narty sprawdzają się w każdych warunkach, a niepowtarzalny design wyróżnia je na stoku. Przeznaczone dla ambitnych średnio zaawansowanych i zaawansowanych narciarzy.

Tech Triangle - Unikatowe połączenie trzech innowacyjnych rozwiązań technologicznych (Autorocker, APS, Trapezium Shape), które współdziałając i uzupełniając się wzajemnie, zapewniają nartom doskonałe właściwości jezdne. Tech Triangle zastosowano we wszystkich modelach nart Nobile.

Autorocker - To rozwiązanie, które dzięki specjalnie projektowanej elastyczności nart znakomicie podnosi ich skrętność, umożliwiając aktywną kontrolę promienia skrętu. Pozwala również na płynne przejście w czasie jazdy z profilu camber do profilu rocker w zależności od rodzaju podłoża. Dzięki temu, jadąc po twardym śniegu, korzystasz z camera, a w momencie wjechania na miękki śnieg lub puch automatycznie aktywuje się rocker.

APS Core Technology (Added Pre Stress by Nano Technology) - Patent stosowany powszechnie na świecie. Podczas formowania narty w prasie stosowana jest innowacyjna technologia wprowadzenia naprężenia wstępnego. W ramach tego procesu włókna klina drewnianego zostają trwale rozciągnięte w pofalowaną formę, a tym samym magazynują energię w rdzeniu narty. Uzyskujemy efekt komfortowych, a zarazem dynamicznych nart o optymalnie dopasowanej sztywności, przyjemnych w użytkowaniu i doskonale trzymających na krawędzi dzięki odporności na skręcanie wzdłużne. Zastosowanie tej technologii pozwala na użycie mniejszej ilości materiałów, przez co narty są lżejsze od standardowych konstrukcji.

Trapezium Shape - Trapezoidalny kształt nart ułatwia inicjację skrętu oraz gwarantuje stabilną jazdę na trasie i poza nią. Duży promień wycięcia sprawia, że narty są niezwykle pewne przy dużych prędkościach i jeździe na wprost. Dzięki Trapezium Shape całkowicie zostało wyeliminowane „myszkowanie” nart, występujące w nartach carvingowych, oraz wibracje na dziobach i tyłach, znane z nart rockerowych. Cechy: łatwość wprowadzenia w skręt na stromych stokach, stabilność jazdy w skręcie i na wprost przy dużych prędkościach.