0 produktów

Nobile - 50/Fifty (13/14) - 185

Najpiękniejsze narty kolekcji. Konstrukcyjnie są esencją nowoczesnego narciarstwa. Jeżdżą w każdym terenie i wszędzie uzyskują znakomite osiągi. Łatwo inicjują skręt i są bardzo stabilne. Spektakularny, wysmakowany design oraz charakterystyczne dzioby i podwinięty tył wyróżniają je spośród innych nart na stoku. Sprawdzą się doskonale, jeśli pragniesz spróbować jazdy po puchu oraz odkrywać freeride’owe uroki narciarstwa, ale nie chcesz tracić świetnego trzymania na krawędzi, takiego jak przy jeździe na trasie. Będziesz nimi zachwycony.

TECH TRIANGLE. Unikatowe połączenie trzech innowacyjnych rozwiązań technologicznych (Autorocker, APS, Trapezium Shape), które współdziałając i uzupełniając się wzajemnie, zapewniają nartom doskonałe właściwości jezdne. Tech Triangle zastosowano we wszystkich modelach nart Nobile.

AUTOROCKER. To rozwiązanie, które dzięki specjalnie projektowanej elastyczności nart znakomicie podnosi ich skrętność, umożliwiając aktywną kontrolę promienia skrętu. Pozwala również na płynne przejście w czasie jazdy z profilu camber do profilu rocker w zależności od rodzaju podłoża. Dzięki temu, jadąc po twardym śniegu, korzystasz z cambera, a w momencie wjechania na miękki śnieg lub puch automatycznie aktywuje się rocker.

APS Core Technology (Added Pre Stress by Nano Technology). Polski patent stosowany powszechnie na świecie. Podczas formowania narty w prasie stosowana jest innowacyjna technologia wprowadzenia naprężenia wstępnego. W ramach tego procesu włókna klina drewnianego zostają trwale rozciągnięte w pofalowaną formę, a tym samym magazynują energię w rdzeniu narty. Uzyskujemy efekt komfortowych, a zarazem dynamicznych nart o optymalnie dopasowanej sztywności, przyjemnych w użytkowaniu i doskonale trzymających na krawędzi dzięki odporności na skręcanie wzdłużne. Zastosowanie tej technologii pozwala na użycie mniejszej ilości materiałów, przez co narty są lżejsze od standardowych konstrukcji.

TRAPEZIUM SHAPE. Trapezoidalny kształt nart ułatwia inicjację skrętu oraz gwarantuje stabilną jazdę na trasie i poza nią. Duży promień wycięcia sprawia, że narty są niezwykle pewne przy dużych prędkościach i jeździe na wprost. Dzięki Trapezium Shape całkowicie zostało wyeliminowane „myszkowanie” nart, występujące w nartach carvingowych, oraz wibracje na dziobach i tyłach, znane z nart rockerowych. Cechy: łatwość wprowadzenia w skręt na stromych stokach, stabilność jazdy w skręcie i na wprost przy dużych prędkościach.